Lobby Chair ES 108

Charles & Ray Eames , 1960. Kolejne dzieło znakomitej pary projektantów. Zaprojektowane z myślą o lobby w Rockefeller Center w Nowym Jorku. Lobby Chair swym charakterem przypomina Lounge Chair , jest jednak nieco odmienne w swej formie. Trzy jak gdyby sektory wyłożone miękkimi poduchami tapicerowanymi skórą łączą się ze sobą tworząc niezwykle wygodny i bardzo elegancki obrotowy fotel. Fotel wspiera się na czteroramiennej chromowanej bazie. Całe krzesło wraz z podłokietnikami pokryte jest skórą. Krzesło ma regulowaną wysokość.

Projekt: Charles & Ray Eames

Lobby Chair ES 108

Produkt: Lobby Chair ES 108
Kategoria: Meble / Krzesła do pracy
Producent: Vitra

Zobacz Lobby Chair ES 108 w ATAK DESIGN!

Wiele osób patrząc na piękne produkty, zwłaszcza te, które lubimy określać jako "dobry design" widzi w nich wyłącznie "dobry interes" jaki robią projektanci, producenci i sprzedawcy. To bardzo powierzchowne spojrzenie. Bo dobry design, to nie tylko ładna forma - to także doskonała konstrukcja, funkcjonalność i ergonomia. To również trwałe, wysokiej jakości materiały. Wszystko to razem powoduje, że "dobry design" odpłaca nam się wrażeniami estetycznymi, trwałością, wygodą używania i ponadczasową, oderwaną od mody i trendów wartością. Niejednokrotnie rosnącą szybciej niż lokaty w banku;) Biorąc to wszystko pod uwagę dużo łatwiej zrozumieć słowa D.J. De Pree , który lata temu powiedział: "good design is not just good business, it is a moral obligation"

Jeśli chcesz odmienić swój dom lub swoje biuro koniecznie wybierz oryginalne meble designerskie - zyskasz dużo więcej niż tylko doskonały wygląd i najwyższą jakość.

Comments are closed.