La Chaise

La Chaise zostało zaprojektowane w 1948r. na konkurs w Muzeum Nowoczesnej Sztuki w Nowym Jorku przez Charlasa i Ray Eamsów . Inspiracją była „pływająca figura” – rzeźba Gastona Lachaise. La Chaise to niebywała elegancja i prostota – ikona designu. Fotel wykonany został z tworzywa pokrytego białym lakierem, baza natomiast to stal oraz drewno.

Projekt: Charles & Ray Eames

La Chaise

Produkt: La Chaise
Kategoria: Meble / Fotele
Producent: Vitra

Zobacz La Chaise w ATAK DESIGN!

Wiele osób patrząc na piękne produkty, zwłaszcza te, które lubimy określać jako "dobry design" widzi w nich wyłącznie "dobry interes" jaki robią projektanci, producenci i sprzedawcy. To bardzo powierzchowne spojrzenie. Bo dobry design, to nie tylko ładna forma - to także doskonała konstrukcja, funkcjonalność i ergonomia. To również trwałe, wysokiej jakości materiały. Wszystko to razem powoduje, że "dobry design" odpłaca nam się wrażeniami estetycznymi, trwałością, wygodą używania i ponadczasową, oderwaną od mody i trendów wartością. Niejednokrotnie rosnącą szybciej niż lokaty w banku;) Biorąc to wszystko pod uwagę dużo łatwiej zrozumieć słowa D.J. De Pree , który lata temu powiedział: "good design is not just good business, it is a moral obligation"

Jeśli chcesz odmienić swój dom lub swoje biuro koniecznie wybierz oryginalne meble designerskie - zyskasz dużo więcej niż tylko doskonały wygląd i najwyższą jakość.

Comments are closed.